5 baušļi bagātai un finansiāli stabilākai dzīvei

Īsta dzīves bagātība slēpjas daudz vairāk nekā vienkāršā savas finansiālās vērtības un stabilitātes audzēšanā, taču fakts ir nenoliedzams, ka īsta finansiāla neatkarība ir saistīta ar naudu un tā uzlabo dzīves kvalitāti, taču bagāta dzīve nav saistīta ar finansiāli stabilu stāvokli. Mēs visi esam redzējuši bagātus cilvēkus, kuri ir ļoti nelaimīgi, nespējīgi baudīt dzīvi, un nabadzīgus cilvēkus, kuri ir ļoti laimīgi un uzskata, ka viņiem ir un pieder viss, kas viņiem jebkad dzīvē ir vajadzīgs. Ari vairākkārtēji pētījumi pierāda to, ka attiecības starp naudu un laimi ir minimālas, lai vai cik absurdi tas kādam varētu šķist. Lai tiektos pēc bagātas dzīves, kurā nevalda nauda, nāksies ievērot pāris zelta baušļus, kas ir balstīti gan uz finansēm, gan personīgām pārmaiņām per ulteriori informazioni, visitare il nostro sito Web.

1. Kļūsti dziļi motivēts

Nauda ir ļoti minimāls motivators – nauda ir pārāk sekla, lai spētu tevi virzīt tālu un pie lieliem panākumiem. Nauda ir tas, kas nopērk tev lietas, kuras tu vēlies, taču nauda nav spējīga nopirkt laimi. Mēdz teikt, ka nauda ir spējīga iegādāties tev skaistāku cietumu, taču no tā izgūt nauda tevi nevar. Tajā arī slēpjas pirmā baušļa būtība – lai kļūtu bagāts un dziļi motivēts, ir jāatrod mērķis un motīvs ārpus mājas, ārpus savas komforta zonas, ārpus savas mazās, ciešās un noslēgtās pasaules. Atrodi kaut ko, kam tiekties līdzi, kaut ko lielu – kaut ko, kas spēs piepildīt tavu dzīvi. Daži no vislielākajiem motivatoriem, kas slēpjas dziļi iekšā:

 • Brīvība: atbrīvošanās no ikdienas darbu važām, iespēja augt, atpūsties, izklaidēties, veidot un dzīvot dzīvi tādu, kādu to vēlies.
 • Attīstība: jo brīvāks tu kļūsti, jo lielākas ir iespējas augt un attīstīties, gan garīgi, gan fiziski.
 • Līderība: izaugot pats, tu motivēsi augt arī savus līdzcilvēkus.

2. Sniedz vairāk, nekā tu saņem pats

Piedod dzīvei lielāku pievienoto vērtību, sniedzot apkārtējiem, pasaulei un līdzcilvēkiem vairāk, nekā tu saņem atpakaļ. Dzīves bagātību var uzlabot, uzlabojot savu līdzcilvēku dzīves. Uzlabojot tās, uzlabosies arī tava personīgā, un dzīve šķitīs visiem daudz skaistāka un vieglāka.

3. Dzīvo ar 100% integritāti

Izvairies teikt vai darīt kaut ko tādu, kas nespētu padarīt tavu māti vai tēvu priecīgus un lepnus. Dzīvo gudri un dzīvo labi – nepārkāp likumu, nekrāp, nemelo, neapgāni, neaprunā. Tas viss ir tik vienkārši izdarāms un noteikums ir pavisam vienkāršs – ja tas, ko tu vēlies pateikt vai darīt šķiet nepareizi, tad tā visticamāk arī ir.

4. Esi drosmīgs

Ne tikai dzīves, bet arī finansiālās stabilitātes uzlabošanas bauslis. Cilvēki ir sociālas būtnes, taču tas nenozīmē, ka kļūt bagātam nozīmē doties līdzi ar straumi. Tieši otrādi, ja tu vēlies kļūt bagāts, laimīgs un iespējams arī finansiāli stabils, saņemies drosmi un uzņemies atbildību – dari to, ko nedara citi, jo tad tev būs tas, kas nebūs nevienam citam. Arī nauda, veiksmīgs bizness, un visas citas vērtības le tendenze odierne nell’igiene dentale.

5. Disciplīna

Rūpes par bagātību un finansēm ir akumulējošs un ilgstošs process, kura laika gaitā visas mazās lietas un vērtības apvienojas kopā visas dzīves garumā. Tas nozīmē, ka ikdienas paradumi un darbības var būt tās, kas vai nu pāatrinās tavu veiksmes ceļu, vai to bremzēs. Iekrāšana, investīcijas, atkārtotas investīcijas, naudas noguldījumi, uzkrājumi un finansiālās, kā arī biznesa attīstība ir ļoti svarīgi. Pacietība ir lielākās zāles pret ātru sabrukumu un izdegšanu.

Pravietiskie sapņi

Daudzi cilvēki uzskata, ka viņi redz pravietiskus sapņus. Kāpēc tas tā notiek? Atbilde nebūs nemaz tik vienkārša, kā pirmajā brīdī varētu šķist. Gan vēsturē, gan dzīvē ir daudz tādu gadījumu, kad sapnī redzētais, pēc kāda laika notiek dzīvē.

Pravietiskie sapņi arī ir ļoti dažādi. Visbiežāk mēs sapņojam tādus sapņus, kuros redzam tās problēmas risinājumu, kura mūs nomoka dzīvē. Liela loma ir psiholoģiskajam noskaņojumam, no kura mēs nevaram atslēgties pat miega laikā. Naktī, miega laikā mums ir atvērts enerģētiskai lauks, netraucē apkārtējie trokšņi, tāpēc arī ir iespēja atrast problēmas risinājumu, kurš dienas laikā likās nesasniedzams.

Citi, pravietiskie sapņi brīdina par notikumiem, kuri ir saistīti ar tuviem cilvēkiem, piemēram, ar kāda radinieka slimību, nāvi, vai par sen neredzēta drauga parādīšanos. Ja kāds cilvēks ļoti vēlas mums nodot kādu ziņu, tad viņa vēlēšanās transformējas enerģijas plūsmā, kura nonāk līdz mums. Sapnī, pat tie cilvēki, kuriem ikdienā nepiemīt nekādas dziednieciskās spējas, ir spējīgi sniegt pirmo palīdzību, atbrīvot tuvu cilvēku no sāpēm.

Bieži vien, sapņos mums rādās nomirušo cilvēku dvēseles. Tas nozīmē, ka viņi ir apvainojušies uz dzīvajiem cilvēkiem, par to, ka viņus neviens vairs neatceras. Ja jūs sapnī redzējāt tādu dvēseli, aizejiet uz kapiem, nolieciet sveci baznīcā un palūdzieties par viņu. Cilvēki, kuri mūs dzīves laikā mīlēja, atnāk pie mums arī tāpēc, lai brīdinātu par iespējamajām briesmām, tāpēc ieklausieties viņu padomos, jo vienkārši tāpat vien, bez iemesla, viņi neparādās.
Cilvēki visos laikos ir ticējuši pravietiskajiem sapņiem, pareģojumos meklējuši nākotnes notikumus. Senie ebreji bija pārliecināti, ka viņu visu redzošais dievs Jahve sūta sapņus, lai padarītu cilvēku dzīvi taisnīgāku un notikumiem bagātāku. Vēsturē tādu piemēru ir ļoti daudz.

Vecajā un Jaunajā Derībā, bieži tiek pieminēti praviešu un svēto apustuļu pravietiskie sapņi. Tieši sapnī eņģelis paziņo, ka Marijai būs bērns no Svētā Gara un ka piedzimušo mazuli obligāti ir jānosauc par Jēzu. Muhamedam, islāma dibinātājam, sapnī arī rādījās eņģelis, kurš viņam pavēstīja to, ka viņš ir izvēlēts būt par Allaha sūtni uz zemes. Muhameds tik tiešām kļuva pravietis.

Pagājušā gadsimta, 40. gadu beigās cilvēki mēģināja pierakstīt visus sapņus, kuri kaut kāda veidā prognozēja vēstures gaitu, Ņujorkā tika atklāts Pravietisko sapņu birojs. Katru dienu tika pierakstīti simtiem pravietisku sapņu, kuri paziņoja par nākotnē gaidāmajām katastrofām un valdības maiņām. Pēc 60 darba gadiem tika veikta statistiskā analīze un tika noskaidrots, ka tikai 10 sapņi bija pravietiski, kuri pareģoja globālās izmaiņas. Visi pārējie sapņi izrādījās pravietiski personīgajā jomā.

Cilvēka spējas prognozēt nākotni, tā ir viņa ikdienas dzīves sastāvdaļa. Mēs vienkārši tam nepievēršam uzmanību. Mūsu senči, jau kopš seniem laikiem, prognozē nākotni pēc dabas parādībām. Kāpēc mēs sevī noliedzam šo spēju? Jebkura mūsu dzīves diena satur gan pagātni, gan nākotni, tā ir mūsu pieredze un tas, ko mēs gribam sasniegt, tas par ko sapņojam. Mūsu spēja sajust mazas izmaiņas ļauj mums prognozēt mūsu nākotni. Diezgan bieži tas notiek sapņu laikā. Bieži vien, kad notiek kāds gadījuma, mēs sakām: “Es to zināju!”, “Es tevi brīdināju!”. Cilvēks izmanto pieredzi ne tikai no savas dzīves, bet arī no vēstures un kopējā kultūras mantojuma – grāmatām, kinofilmām, gleznām, apdomā un prātā pārcilā vairākus, nākotnes notikumu variantus. Mūsu smadzenes miega laikā nav tik ļoti noslogotas, cilvēkam nav iespējas tās kontrolēt, tad sapņošanas laikā mēs redzam šos iespējamos variantus, jo mūsu zemapziņa var būt tik tālredzīga, ka var paredzēt lietas, par kurām mēs nemaz nenojaušam. Ja viens no šiem variantiem piepildās, tad mēs sākam stāstīt par pravietiskiem sapņiem. Bieži vien, pravietiskie sapņi, ir izvēle, kuru mēs veicām konkrētā dzīves situācija, jo visa mūzu dzīve sastāv tieši no tādam, izvēļu veidotām ķēdītēm.

Kāpēc cilvēki redz pravietiskus sapņus?

Gandrīz katrs cilvēks, savas dzīves laikā redz tādu sapni, kurš piepildās vai daļēji piepildās. Ir cilvēki, kuri tādus sapņus redz bieži, bet ir vēl arī tādi pravietiskie sapņi, kuru nozīme slēpjas šifrētos tēlos, kurus viņi nosapņo. Ar tādu sapņu skaidrošanu nodarbojas hiromanti un gaišreģi, pastāv iespēja iegādāties sapņu tulkus, kuros var sameklēt ko nozīmē pravietiskais sapnis.

Pravietiskos sapņus ir grūti izskaidrot ar racionālo prātu. Kādreiz cilvēks sapnī var redzēt reālus notikumus, kuri notiek daudzu tūkstošu kilometru attālumā no viņa. Skeptiķi apgalvo, ka sapņiem vispār nav jāpiešķir nekāda nozīme, tie ir bezjēdzīgi, ka tas ir ainu sakopojums, kurš atspoguļo reālus notikumus. Bet vēsturē ir ļoti daudz notikumu, kur pravietiskie sapņi ir nospēlējuši milzīgu lomu, piemēram, Mendeļejeva tabula nosapņošana.

Zinātniskais sapņu skaidrojums ir tāds: dienas laikā ar cilvēku notiek daudz un dažādu notikumu, apziņa nepaspēj iegaumēt visas detaļas, ir lietas, kuras tai liekas mazsvarīgas, bet mūsu zemapziņa iegaumē pilnīgi visu. Naktī, pamatojoties uz iegūto informāciju, smadzenes sastāda nākotnes plānus. Bieži vien, tādu sastādītu prognozi, mēs redzam sapnī un tādus sapņus, tad arī sauc par pravietiskiem sapņiem. Ja mēs piekrītam un ticam šai versijai, tad pravietiskajos sapņos, nav nekā mistiska. Tas ir tikai zemapziņas sastādīts plāns.

Bieži vien, pravietiskie sapņi paredz negatīvus notikumus, no kuriem nav iespējams izvairīties. Ja mēs ticam tautas ticējumiem, tad piepildās tie sapņi, kuri tiek nosapņoti naktī no ceturtdienas uz piektdienu, citi atkal apgalvo, ka pravietiskos sapņus mēs redzam naktī uz sestdienu un it īpaši, ja šis sapnis ir atkārtojies vairākas reizes.

Kā lai atšķir parasto sapni no pravietiskā sapņa?

Atšķirt parasto sapni no pravietiskā sapņa ir ļoti grūti, jo tie ne ar ko īpašu neatšķiras. Pastāv versija, ka pravietiskais sapnis tiek nosapņots “citā gaismā”, bet tā ir tikai versija. Diez vai kāds no pravietisko sapņu sapņotājiem būs spējīgs pateikt, kādā gaismā viņš redzēja savu sapni un ar ko tas atšķīrās no parastajiem sapņiem.

Lai atšķirtu parastos sapņus no pravietiskajiem sapņiem, rīkojas otrādi, mēģina atsijāt tos sapņus, kuri, acīm redzami, nav pravietiski. Lai to izdarītu, vajag noteikt tos faktorus, kuri ir spējīgi iespaidot cilvēka sapņus. Piemēram, izsalcis cilvēks sapnī redzēs ēdienu, lai arī tas liekas neiespējami, bet izsalkušais kuņģis ir spējīgs iespaidot mūsu sapņus. Pravietisko sapni nevar nosapņot izsalcis cilvēks un pārēdies cilvēks.

Sapņus iespaido alkohola, narkotiku un tabakas lietošana, dažādas slimības, sāpes, temperatūra, nogurums. Negatīvu iespaidu atstās aukstums un karstums, smacīgas telpas, skaļas skaņas, viss, kas uz cilvēku iedarbojas kairinoši. Skaidri saprotams ir tas, ka pravietisko sapni mēs varam redzēt tad, kad mums ir veselīgs miegs ērtā atmosfērā.

Senie gudrie ir apgalvojuši, ka sapņošana ir cieši saistīta ar Mēness fāzēm. Jau kopš seniem laikiem ir zināms, ka Mēness iespaido cilvēka raksturu un enerģētiku. Astroloģija par pravietiskiem sapņiem uzskata tos sapņus, kurus mēs redzam 14, 15, 16, 24 un 28 Mēness dienā. 2, 9, 13 Mēness dienā mēs redzam sapņus, kuri neko nenozīmē. Pravietiskie sapņi, kurus redzam uzreiz pēc pilnmēness ir ilglaicīgi. Visās pārējās dienās sapņi skaitās pustukši.

Sapņi, kurus jūs redzat dilstošā Mēness fāzē , norāda uz to, kam jūsu dzīvē ir jākļūst nevajadzīgam un jāpazūd no tās. Ja tādās dienās jūs redzat šausmīgus sapņus, tas ir uz labu, jo nozīmē, ka no jūsu dzīves aizies viss, kas juma nav vajadzīgs. Ja jūs nosapņosiet kaut ko labvēlīgu, tas arī nepiepildīsies, tāpēc, ka tas jums nav vajadzīgs. Tādus sapņus sauc par attīrošiem sapņiem.

Sapņi augošā Mēness fāzē norāda uz to, kas jauns var parādīties jūsu dzīvē. Tādu sapņu sižeti var būt visdažādākie, sākot ar sadzīves lietām un beidzot ar visīstāko fantāziju, tie var ātri piepildīties.

Sapņi pilnmēness laikā norāda uz tiem momentiem, kuros jūs esat pārlieku emocionāls, tāpēc jūs varat redzēt visneparastāko sapni, kuru izmainīt nav iespējams.

Interesanti fakti par sapņiem

 • Visi cilvēki redz sapņus, nakts laikā tie ir aptuveni 5 – 6 sižeti, kuri savā starpā nav saistīti. Sapņus ir vieglāk atcerēties, ja esat pamodies vieglā miega fāzē.
 • “Haotiskās” acu kustības, vieglā miega fāzē aizņem aptuveni ceturto daļu no kopējā miega laika. Cilvēks sešus gadus no savas dzīves pavada guļot.
 • Piecu minūšu laikā, pēc pamošanās, cilvēks var atcerēties aptuveni pusi no tā, ko ir redzējis sapnī, vēlāk – tikai desmito daļu.
 • Tie cilvēki, kuri guļ 6 – 7 stundas ir pakļauti mazākam, priekšlaicīgas nāves riskam, nekā tie, kuri guļ astoņas stundas, bet tiem, kuri guļ mazāk par piecām stundām, trīs reizes biežāk rodas psihiskās problēmas, nekā tiem, kuri guļ 8 – 9 stundas.
 • Tikai 20% sapņu rādās vietas un cilvēki, ar kuriem cilvēks ir saskāries reālajā dzīvē. Vairums ainu, ko mēs redzam savā sapnī, ir vienkārši unikālas. Zinātnieki to zina tāpēc, ka dažiem cilvēkiem ir spējas redzēt savus sapņus no malas, interesanti ir tas, ka viņi šajā brīdī pat nepamostas. Šo stāvokli sauc par apzināto sapņošanu un tā ir liela mīkla ne tikai zinātniekiem, bet arī pašiem cilvēkiem.
 • Sapņi ir simboliski. Lietas un cilvēki, kuri mums rādās sapņos – tie ir mūsu personīgās attieksmes pret viņiem simboli, mūsu iekšējo grūtību un pretrunu simboli, bet ja jūs par kaut ko neatlaidīgi sapņojat, tad sapnī jums būs dota zīme.
 • Gandrīz 2/3 cilvēku piedzīvo dežavū pēc savu sapņu motīviem.
 • Ārējie faktori var iespaidot mūsu sapņus. Piemēram, ja jums ir karsti, tad jūs sapnī varat redzēt, ka esat nolēmis pavadīt atvaļinājumu siltajā zemēs, sauļojoties pludmalē.
 • Aptuveni 90% cilvēku redz krāsainus sapņus. To cilvēku vidū, kuri ir jaunāki par 25 gadiem, šis procents ir vēl lielāks – 95%. Tas tiek izskaidrots ar to, ka jaunā paaudze nav redzējusi melnbaltos televizorus.
 • Vīrieši sapnī redz aptuveni 70% vīriešu, sievietēm proporcijas vīrietis – sieviete ir aptuveni vienādas.
 • Dzīvnieki arī redz sapņus.
 • Tiem cilvēkiem, kuri ir piedzimuši akli, sapņi aprobežojas ar skaņām, emocijām, pieskārieniem un garšām.
 • Paradoksālā miega fāze cilvēkam parādās grūtniecības trešajā trimestrī.
 • Sapņi biežāk atspoguļo negatīvās, nevis pozitīvās emocijas. Vispopulārākā miega emocija ir trauksme. Savus sapņus reti atceras vai vispār neatceras tie cilvēki, kuriem ir nosliece nepamanīt vai ignorēt to, kas viņos var izraisīt trauksmi.
 • Sapņi neparedz slimību, bet reģistrē tās pirmos, maz pamanāmos slimības simptomus. Ja jūs, kādu konkrētu sapni redzat vienu reizi, tas nenozīmē, ka šis sapnis pilna diagnosticētāja lomu, bet ja jūs vienu un to pašu sapni redzat vairākas reizes, jūtat, ka tas ir nepatīkams, satraukuma pilns un jūs to visu labi atceraties, tad pievērsiet uzmanību tādam sapnim. Tāds sapnis ir brīdinājums.
 • Ir iespējams, ka sapņi zaļos un zilos toņos paziņo, ka jums viss ir kārtība, ja dominē sarkanā krāsa, tad tāds sapnis brīdina par to, ka jums ir iespējama ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, infekcijas slimība, dzeltenie un brūnie toņi – vēsta par zarnu trakta slimībām, melna krāsa – par nervu sabrukumu.
 • Cilvēki krāc tikai paradoksālajā miega fāzē. Krākšanas laikā cilvēki nesapņo.
 • Cilvēki, kuri ir atmetuši smēķēšanu redz daudz spilgtākus sapņus, nekā tie cilvēku, kuri smēķē vai arī nekad nav smēķējuši.

Mēs un mūsu sapņi

Sapņi ir tik dažādi, tie var būt patīkami un nepatīkami, biedējoši, tie var radīt ļoti daudz jautājumu, uz kuriem mēs pēc tam izmisīgi meklējam atbildes. Vieni cilvēki sapņus redz katru nakti, citi atkal sūdzas, ka neredz tos vispār vai arī neatceras, ko ir redzējuši, vieni redz krāsainus sapņus, citi melnbaltus, kādreiz vieni un to paši sapņi atkārtojas vairākas reizes. Mūsu sapņi, tas ir noslēpums, kuru zinātnieki vēl līdz šai baltai dienai nav spējuši atklāt.

Katrs cilvēks vidēji guļ 7 – 8 stundas un zinātnieki ir atklājuši, ka sapņi pie mums atnāk tieši pirms aizmigšanas vai tieši pirms pamošanās. Kāpēc mēs tieši šajā miegā fāzē redzam sapņus? Šis jautājums joprojām paliek nesaprotams, neskatoties uz to, ka zinātne ir spērusi lielu soli uz priekšu attīstības jomā. Līdz šim brīdim, vēl neviens nav spējis atbildēt, kas ir sapņi, kā tie rodas un kāpēc mēs tos redzam.

Zinātnieki ir atklājuši, ka jaundzimušajiem, paradoksālā miega fāze ir daudz garāka, nekā pieaugušajiem, tāpēc varam apgalvot, ka sapņu raksturs cilvēkam mainās līdz ar gadiem, ar uzkrāto dzīves pieredzi, ar nervu sistēmas attīstīšanos un pilnveidošanos.

Pazīstamais psihiatrs un neirologs Zigmunds Freids pirmais iesāka runāt par sapņu tulkošanu. Viņš apgalvoja, ka šajā laikā darbojas mūsu zemapziņa, tāpēc arī sapņi ir katra cilvēka slēptās vēlmes. Svarīgi ir apzināties, ka vislabāk sapni var iztulkot tikai tas, kurš to sapni ir nosapņojis. Dažādi cilvēki var redzēt sapņus ar vienādiem sižetiem, bet katram tas nozīmēs kaut ko citu. Tas ir tāpēc, ka katram no mums ir atšķirīga dzīves pieredze, katram ir savs temperaments, raksturs, dažādas dzīves situācijas, tāpēc nav prātīgi uzticēties sapņu vārdnīcām, jo tās dod tikai aptuvenus orientierus, bet nebūs spējīgas iztulkot sapņus pilnībā.

Miega laikā cilvēks ir spējīgs dzirdēt skaņas no apkārtējās pasaules un pat sajust smaržas, viss ir atkarīgs no tā, cik precīzi smadzenes ir spējīgas apstrādāt informāciju un nodot to tālāk. Bieži vien notiek tā, piemēram, cilvēks dzird modinātāju, bet sapnī viņam izliekas, ka viņš dzird mūziku, ja bērns guļ un viņu mamma cenšas pamodināt, tad sapnī bērnam var likties, ka viņš redz kādu jaunu, nepazīstamu personāža un tikai pēc tam, bērns pamodīsies. Tas notiek tāpēc, ka mūsu smadzenes pasargā mūs no straujas pamošanās, kura var kļūt par stresa cēloni.

Kādreiz mēs sapņojam “rozā” sapņus, bet kādreiz redzam īstus murgus. Kāpēc tā notiek? Laikam nevajag tam piešķirt pārāk lielu nozīmi, jo sapņi ir kā filmas – romantiskas, drāmas , grāvēji un šausmenes.

Cilvēkiem, kādreiz liekas, ka viņi pārāk daudz sapņo šausmīgus sapņus, bet tas ir tikai tāpēc, ka mēs sliktus sapņus atceramies vairāk, nekā labus un mierīgus sapņus.

Staigāšana miegā vai mēnessērdzīgums, ir viens no nopietnākajiem miega traucējumiem. Cilvēks, kurš sirgst ar tādu problēmu, bieži vien pārdzīvo savdabīgas miega krīzes, kuru laikā viņš var piecelties, apsēsties uz gultas malas, kaut ko nesaprotamu runāt, kustināt rokas. Mēnessērdzīgiem cilvēkiem acis ir plaši ieplestas, bet viņi neko neredz, šajā laikā viņi nesapņo sapni, kurš ir saistīts ar viņa uzvedību, vārdiem un kustībām. Tādas krīzes parasti notiek dziļā miega fāzē un ilgst aptuveni desmit minūtes.

Daudzi uzskata, ka sapņi pareģo nākotni un tāpēc tiem piešķir ļoti lielu nozīmi, kaut gan sapņus, labāk ir uzskatīt par mūsu apzināto un neapzināto slēpto baiļu un vēlmju atspoguļojumu.

Sapņi, kuri nav saistīti ar vēlamajiem notikumiem vai mūsu bailēm, visbiežāk atspoguļo cilvēka emocionālo stāvokli, aizplīvurotā veidā izceļot virspusē iespējamo, problēmas risināšanas, veidu.

Krāsainie un melnbaltie sapņi.

Pēc pamošanās, cilvēki kādu laiku atrodas sava sapņa ietekmē. Reizēm gadās arī tā, ka mēs ļoti ilgi atceramies savu sapni, iegrimstam sapņa atmosfērā un tad, kādā brīdī, mēs saprotam, ka esam redzējuši krāsainu sapni, tāpēc ka, ainas, kuras ataust atmiņā ir krāsainas. Bet daži speciālisti uzskata, ka ļoti daudzi cilvēku, aptuveni 75 – 80%, redz melnbaltus sapņus. Neviens nevar apstiprināt šo ciparu pareizību un neviens konkrēti nevar atbildēt, kāpēc daži cilvēki redz krāsainus sapņus, bet daži melnbaltus. Vai cilvēks ir spējīgs vadīt savus sapņus un iespaidot to krāsu?

Arī šajā jautājumā zinātnieku domas dalās, psihologi nevar vienoties par viennozīmīgu atbildi. Daudzi psihologi uzskata, ka krāsainus sapņus redz cilvēki, kuriem ir psihiski traucējumi, ka krāsaini sapņi, ir viena no šizofrēnijas pazīmēm. Tādu informāciju varēja bieži lasīt žurnālos, kuri tika izdoti pirms vairākiem gadu desmitiem, bet arī mūsdienās var satikt speciālistus, kuri piekrīt šim viedoklim. Daudzi zinātnieki ir kategoriski noraidījuši šo viedokli.

Kas redz krāsainus sapņus un kāpēc?

Visbiežāk, par krāsainiem sapņiem stāsta radošo profesiju pārstāvji – gleznotāji un muzikanti. Daudzi gleznotāji nemaz neslēpj to, ka savu gleznas ir nosapņojuši sapnī. Pētnieki apgalvo, ka krāsainus sapņus biežāk redz emocionāli cilvēki un kreiļi. Ir konstatēts fakts, ka par sapņu krāsainumu, tēliem un fantāzijām atbild mūsu smadzeņu labā puslode, bet tieši šī smadzeņu puslode labāk ir attīstīta tieši kreiļiem.

Skaistā dzimuma pārstāves, kuras ir daudz emocionālākas par vīriešiem, redz krāsainus sapņus aptuveni pusotras reizes vairāk, nekā stiprā dzimuma pārstāvji.

Ja pievēršam uzmanību vecuma grupām, tad ļoti labi var redzēt tendenci, ka ar gadiem cilvēki krāsainus sapņus sāk redzēt arvien retāk. Daudzi zinātnieki, krāsainos sapņus saista ar krāsaino kino un televīziju. Šie speciālisti apgalvo, vecāka gadagājuma cilvēki pārsvarā redz melnbaltos sapņus tāpēc, ka viņu bērnībā un jaunībā bija tikai melnbaltie TV. Tāds apgalvojums ļauj izteikt pieņēmumu, ka mūsu bērni, kuri ir dzimuši krāsainās televīzijas, kino un datoru ērā, krāsainus sapņus redzēs daudz biežāk, nekā viņu vecāki un vecvecāki.

Zinātnieki apgalvo, ka uz sapņiem lielu iespaidu atstāj fakts, kā mēs esam pavadījuši dienu. Ja jūs esat skumjš, jums ir nomākts garastāvoklis, jums ir bijusi smaga diena, tad diez vai jūs naktī redzēsiet krāsainus sapņus. Un otrādi, ja jums dienas laikā ir priecīgi notikumi, jūs esat apmierināts un laimīgs, jums ir labs garastāvoklis, tas viss veicina krāsainu sapņu sapņošanu, bet diemžēl, ne jau visi krāsainie sapņi ir patīkami. Pētījumi liecina, ka krāsainus murgus redz daudz biežāk nekā patīkamus notikumus un otrādi, patīkamus notikumus daudz biežāk var redzēt melnbaltus.

Daudzi mūsdienu speciālisti uzskata , ka melnbaltie sapņi vispār neeksistē, ka visi cilvēki redz krāsainus sapņus, vienkārši pēc pamošanās daudzi cilvēki nav spējīgi atcerēties krāsas, tieši tāpat, kā nevar atcerēties sapni vai daudzas sapņa detaļas, tāpēc tad, kad cenšas izstāstīt savu sapni, runā par melnbaltajiem toņiem. Daudzi redz sapņus neizteiktās krāsās un pamostoties nevar noraksturot krāsu gammu. Citi zinātnieki atkal apgalvo, ka mēs visi redzam tikai melnbaltus sapņus, bet tā kā pasaule mums visapkārt ir krāsaina, mēs sapni pārnesam dzīvē un sākam to uzskatīt par krāsainu.

Ja jūs gribat redzēt krāsainus sapņus, tad attīstiet smadzeņu labo puslodi. Kā to izdarīt? Nodarbiniet pēc iespējas vairāk kreiso roku, rakstiet dienā vismaz dažus teikumus ar šo roku, mācieties priecāties par dzīvi, par katru nodzīvoto dienu, centieties kļūt par pozitīvu cilvēku, centieties gūt jaunus iespaidus, dzīvojiet aktīvu dzīvi, kārtīgi izguļaties un ar laiku jūs pamanīsiet, ka jūsu sapņi ir kļuvuši krāsaini un spilgti!

Sapņi – mūsu veselības spogulis

Daba mūs ir iekārtojusi tā, ka mums visiem ir vajadzīgs miegs, mums visiem ir jāguļ. Ja mums sākas miega traucējumi, tas nozīmē, ka mums ir problēmas vai nu emocionālajā, vai nu fiziskajā plānā.

Kā mums vajadzētu aizmigt, lai katru dienu mēs varētu pamosties atpūtušies un enerģijas pilni?

Izrādās, ka liela loma, ir arī segai, ar kuru mēs sedzamies. Tajā brīdī, kad mēs aizmiegam, ķermeņa un smadzeņu temperatūra pazeminās. Atstājiet uz nakti atvērtu logu, lai guļamistabā vienmēr būtu svaigs gaiss, bet temperatūra tajā nedrīkst būt zemāka par 18 – 20 grādiem.

Vai liekais svars ir saistīts ar neizgulēšanos?

Tad, kad cilvēks guļ dziļā miegā, viņa organisms izstrādā augšanas hormonu, kurš ir insulīna antagonists. Ja cilvēks guļ nemierīgi, nakts laikā vairākas reizes pamostas, vai arī ja 7 stundu vietā guļ ne vairāk par 4 – 5 stundām, tad augšanas hormons tiek izstrādāts nepietiekamā daudzumā, līdz ar to paaugstinās insulīna līmenis asinīs. Tad, kad organismā insulīna ir par daudz, smadzenes sāk celt trauksmi un pieprasīt ēdienu. Lūk, tāpēc neizgulējies cilvēks jūt pastāvīgu bada sajūtu.

Strādnieks vai ofisa darbinieks – kuram jāguļ ilgāk?

Šajā ziņā, garīgais darbs un fiziskais darbs ne ar ko neatšķiras. Gan zinātnieks, gan krāvējs var no rīta pamosties izgulējies vai arī galīgi neizgulējies. Gan vienam, gan otram vajag aizdomāties par to, cik rezultatīvs būs viņu darbs, ja viņi regulāri nebūs izgulējušies. Vajag atcerēties, ka miega daudzums nenozīmē kvalitatīvu miegu.

Cilvēki neredz sapņus, vai tā ir normāla parādība?

Ir tādi cilvēki, kuri neatceras savus sapņus, bet tā nav nekāda patoloģija. Ja tādus cilvēkus uzaicinātu piedalīties eksperimentā, kurā pētītu, cilvēks redz sapņus vai nē, tad, ja cilvēku pamodinātu tajā brīdī, kad viņam ir paradoksālā miega fāze, viņš noteikti atcerētos savu sapni un būtu spējīgs mums to izstāstīt.

Daudzi cilvēki uztraucas par to, ka katru nakti redz murgus.

Ja sapņiem ir negatīvs raksturs, tad tas vienmēr kalpo par signālu tam, ka cilvēkam ir problēmas, kuras viņš pats, varbūt, vēl nemaz neapzinās. Nemeklējiet palīdzību sapņu tulkos, dodieties pie ārsta vai psihologa.

Vai cilvēks ir spējīgs gulēt tikai četras stundas tā, kā to darīja un dara cilvēces Skolotāji?

Zinātnieki apgalvo, ka var, bet jāņem vērā, ka tādi cilvēki no dzīves aiziet daudz ātrāk par parastajiem cilvēkiem. Miega daudzums, aptuveni visiem cilvēkiem ir vienāds 5 – 6 stundas. Tālāk miegu daudzums ir atkarīgs no konkrētā cilvēka personības un viņa vajadzībām. Tie cilvēki, kuri guļ tikai 4 stundas pārsvarā ir holēriķi, nav tādu piemēru, kur sangviniķi vai flegmātiķi varētu iztikt ar 4 stundu gulēšanu.

Kāpēc cilvēki bieži pamostas uzreiz pēc tam, kad tikko ir aizmiguši?

Tas ir saistīts ar stresu. Svarīgi ir ar kādu izrunāties vai arī doties uz pieņemšanu pie psihoterapeita.

Vai ir iespējama apzināta sapņošana?

Tas ir iespējams, bet tādas prakses nevar nosaukt par nevainīgām. Sapņi, nav līdz galam izpētīta parādība, tātad, kas var notikt ar cilvēku, ja viņš nezinot kā darbojas sapņu mehānisms, pacentīsies to apzināties? Tas ir tas pats, ja jūs slimojat ar plaušu karsoni un visu laiku dzerat zāles ,lai pazeminātu temperatūru, bet nelietojat neko, lai ārstētu iekaisumu. Ja jums sapņos rādās murgi, tas nozīmē, ka jums ir psihiskās vai emocionālās dabas traucējumi un tāpēc, vajag meklēt to cēloni, nevis mēģināt likvidēt sekas.