Pat viskaislīgākās veikalu apmeklētājs, ik pa brīdim mēdz sev internetveikalā pasūtīt jaunu tālruni vai kleitu. Neskatoties uz to, ka internetveikalā iepirkties ir ātri un ērti, tiem ir arī savi, labi redzami mīnusi: var palikt gan bez naudas, gan bez preces.

Norēķinu karte

Ja tu pirkumu apmaksai izmanto kredītkarti, tad parūpējies par savas naudas drošību. Iegādājies atsevišķu karti, kuru izmantosi pirkumiem internetā un uz kuru pārskaitīsi tikai konkrētu naudas summu, lai varētu apmaksāt izvēlēto pirkumu. Ja kaut kas noies greizi, tu pazaudēsi tikai to naudu, kas bija paredzēta šim pirkumam.

Izmanto PayPal

PayPal ir starptautiskā elektroniskās apmaksas sistēma ar kuru sadarbojas lielākais vairums lielāko internetveikalu. Ja tu apmaksāsi pirkumu ar šīs sistēmas palīdzību, bet kaut kas aizies greizi, tad PayPal atgriezīs naudu uz tavu rēķinu. Galvenais, par to laicīgi paziņot attiecīgajiem dienestiem. Laiks, sūdzības iesniegšanai ir ierobežots, tāpēc vajag uzmanīgi sekot līdzi savam darījumam.

Iepazīsties ar notikumiem

Bieži vien, internetveikalu lietotāji neiepazīstas ar internetveikala lietošanas noteikumiem vai citiem piedāvājumiem. Tā ir liela kļūda, tāpēc, ka tieši tie satur daudz svarīgas informācijas. Piemēram, vai ir pieejama preces izsekošana, iespēja atgriezt preci, ja tā nederēs, kurš apmaksās izdevumus , saistītos ar preces atgriešanu, kāds ir sūdzības iesniegšanas termiņš. Turklāt, tas ir attiecināms ne tikai uz pirkumiem internetveikalā.

Izpēti atsauksmes

Ja esi nolēmusi iepirkties internetveikalā, tad pārliecinies, ka forumos un mājas lapās nav atsauksmju par pazudušo naudu un mantām, vai mājas lapa eksistē pietiekami ilgi un vai cenas neizraisa aizdomas. Ja esi nolēmis iegādāties samērā dārgu preci, tad pārbaudi veic vēl rūpīgāk.

Seko līdzi ziņām par sevi

Nekādā gadījumā, nevienam neatklāj savas norēķinu kartes un pases numuru. Viltnieki, bieži vien, piedāvā pārskaitīt naudu uz tavu karti vai arī lūdz pārskaitīt naudu uz viņu kontu. Turklāt, viņi var palūgt tev ne tikai norādīt norēķinu kartes numuru, bet norādīt arī telefona numuru, personīgos datus, norēķinu kartes drošības kodu un pat internetbankas paroli. Parasti tas tiek izdarīts viltus ceļā, piemēram, viltnieks uzdodas par bankas pārstāvi un piedāvā pārskaitīt naudu par pirkumu.

Pieprasiet preces dokumentus

Pasi kleitai, droši vien jums neviens neatsūtīs, bet jebkurai sadzīves tehnikai un elektroprecēm, kārtīgs internetveikals, obligāti atsūtīs dokumentus. Aliexpress pārdevējs, droši vien to neizdarīs, tāpēc jau laicīgi viņu brīdini, ka nepieņemsi preci bez dokumentiem. Ja kaut kādi dokumenti nav atsūtīti, tas ir labs iemesls aizdomāties. Bet, savas aizdomas, noteikti var pārbaudīt jebkurā policijas iecirknī.