Gandrīz katrs cilvēks, savas dzīves laikā redz tādu sapni, kurš piepildās vai daļēji piepildās. Ir cilvēki, kuri tādus sapņus redz bieži, bet ir vēl arī tādi pravietiskie sapņi, kuru nozīme slēpjas šifrētos tēlos, kurus viņi nosapņo. Ar tādu sapņu skaidrošanu nodarbojas hiromanti un gaišreģi, pastāv iespēja iegādāties sapņu tulkus, kuros var sameklēt ko nozīmē pravietiskais sapnis.

Pravietiskos sapņus ir grūti izskaidrot ar racionālo prātu. Kādreiz cilvēks sapnī var redzēt reālus notikumus, kuri notiek daudzu tūkstošu kilometru attālumā no viņa. Skeptiķi apgalvo, ka sapņiem vispār nav jāpiešķir nekāda nozīme, tie ir bezjēdzīgi, ka tas ir ainu sakopojums, kurš atspoguļo reālus notikumus. Bet vēsturē ir ļoti daudz notikumu, kur pravietiskie sapņi ir nospēlējuši milzīgu lomu, piemēram, Mendeļejeva tabula nosapņošana.

Zinātniskais sapņu skaidrojums ir tāds: dienas laikā ar cilvēku notiek daudz un dažādu notikumu, apziņa nepaspēj iegaumēt visas detaļas, ir lietas, kuras tai liekas mazsvarīgas, bet mūsu zemapziņa iegaumē pilnīgi visu. Naktī, pamatojoties uz iegūto informāciju, smadzenes sastāda nākotnes plānus. Bieži vien, tādu sastādītu prognozi, mēs redzam sapnī un tādus sapņus, tad arī sauc par pravietiskiem sapņiem. Ja mēs piekrītam un ticam šai versijai, tad pravietiskajos sapņos, nav nekā mistiska. Tas ir tikai zemapziņas sastādīts plāns.

Bieži vien, pravietiskie sapņi paredz negatīvus notikumus, no kuriem nav iespējams izvairīties. Ja mēs ticam tautas ticējumiem, tad piepildās tie sapņi, kuri tiek nosapņoti naktī no ceturtdienas uz piektdienu, citi atkal apgalvo, ka pravietiskos sapņus mēs redzam naktī uz sestdienu un it īpaši, ja šis sapnis ir atkārtojies vairākas reizes.

Kā lai atšķir parasto sapni no pravietiskā sapņa?

Atšķirt parasto sapni no pravietiskā sapņa ir ļoti grūti, jo tie ne ar ko īpašu neatšķiras. Pastāv versija, ka pravietiskais sapnis tiek nosapņots “citā gaismā”, bet tā ir tikai versija. Diez vai kāds no pravietisko sapņu sapņotājiem būs spējīgs pateikt, kādā gaismā viņš redzēja savu sapni un ar ko tas atšķīrās no parastajiem sapņiem.

Lai atšķirtu parastos sapņus no pravietiskajiem sapņiem, rīkojas otrādi, mēģina atsijāt tos sapņus, kuri, acīm redzami, nav pravietiski. Lai to izdarītu, vajag noteikt tos faktorus, kuri ir spējīgi iespaidot cilvēka sapņus. Piemēram, izsalcis cilvēks sapnī redzēs ēdienu, lai arī tas liekas neiespējami, bet izsalkušais kuņģis ir spējīgs iespaidot mūsu sapņus. Pravietisko sapni nevar nosapņot izsalcis cilvēks un pārēdies cilvēks.

Sapņus iespaido alkohola, narkotiku un tabakas lietošana, dažādas slimības, sāpes, temperatūra, nogurums. Negatīvu iespaidu atstās aukstums un karstums, smacīgas telpas, skaļas skaņas, viss, kas uz cilvēku iedarbojas kairinoši. Skaidri saprotams ir tas, ka pravietisko sapni mēs varam redzēt tad, kad mums ir veselīgs miegs ērtā atmosfērā.

Senie gudrie ir apgalvojuši, ka sapņošana ir cieši saistīta ar Mēness fāzēm. Jau kopš seniem laikiem ir zināms, ka Mēness iespaido cilvēka raksturu un enerģētiku. Astroloģija par pravietiskiem sapņiem uzskata tos sapņus, kurus mēs redzam 14, 15, 16, 24 un 28 Mēness dienā. 2, 9, 13 Mēness dienā mēs redzam sapņus, kuri neko nenozīmē. Pravietiskie sapņi, kurus redzam uzreiz pēc pilnmēness ir ilglaicīgi. Visās pārējās dienās sapņi skaitās pustukši.

Sapņi, kurus jūs redzat dilstošā Mēness fāzē , norāda uz to, kam jūsu dzīvē ir jākļūst nevajadzīgam un jāpazūd no tās. Ja tādās dienās jūs redzat šausmīgus sapņus, tas ir uz labu, jo nozīmē, ka no jūsu dzīves aizies viss, kas juma nav vajadzīgs. Ja jūs nosapņosiet kaut ko labvēlīgu, tas arī nepiepildīsies, tāpēc, ka tas jums nav vajadzīgs. Tādus sapņus sauc par attīrošiem sapņiem.

Sapņi augošā Mēness fāzē norāda uz to, kas jauns var parādīties jūsu dzīvē. Tādu sapņu sižeti var būt visdažādākie, sākot ar sadzīves lietām un beidzot ar visīstāko fantāziju, tie var ātri piepildīties.

Sapņi pilnmēness laikā norāda uz tiem momentiem, kuros jūs esat pārlieku emocionāls, tāpēc jūs varat redzēt visneparastāko sapni, kuru izmainīt nav iespējams.